Kurumsal

Tarihi yüzlerce yil önceye dayanan ve bizim topraklarimizda dogan bulgur,kültürümüzün bir parçasi haline gelmistir.Sahip oldugu yüksek besin degerlerine ragmen, malesef yillar boyu bizim topraklarimiza ait bir ürün olarak kalmis ve ülkemiz disindaki yabanci kültürlere tam manasiyla tanitilamamistir.

Yukardaki düsünceden hareketle bulgurun dünyaya tanitimini kendisine misyon edinen firmamiz,bulgura katma deger katmak için yapilanmaya gitmis ve bulgurdan üretilen yeni bulgur ürünleri üzerine çalismalarini yogunlastirmistir.

Yapmis oldugu çalismalarin sonucu olarak,Gaziantep Sanayi odasi tarafindan inovasyon ve patent tescili üzerine 3 yil üst üste ödüle layik görülmüstür.

Gelistirmis oldugu ürünlerin patent haklarina sahip olan firmamiz 3 yil süren patent alma süreci sonunda bulgur helvasi,Hazir karisim çigköfte ve Bulgur çerezi-gevregi ürünlerinin incelemeli,besleyici bulgur karisiminin ise incelemesiz olmak üzere 4 adet patent almistir.

Koruyucu katki maddesi, aroma,renklendirici gibi hiçbir kimyasal kullanilmayan ve  %100 dogal olan bulgur ürünleri,akreditasyonlu belge kuruluslari tarafindan verilmis ISO 22000:2005 ve ISO 9001:2008 belgeli tesisimizde üretilmektedir.

Bulgura bakis açisini degistirecek olan yeni ürünlerimiz,ev hanimlarinin yani sira ögrenci ve bekarlarin da pratik olarak hazirlayabilecegi ve çok kisa sürede mükemmel lezzetlere ulasilabilmeyi saglamaktadir.

Faydalari saymakla bitmeyen bulgurun, ‘Bulgurium’ Bulgur ürünleriyle beraber hemen hemen günün her saatinde tüketilebilir hale gelmesi, Bulgur açisindan bir devrim niteligindedir..

Firmamizin yenilikcilige ve Ar-Ge çalismalarina verdigi önem neticesinde üretilen, yüzde yüz dogal ve saglikli olan Bulgurium ürünleri için bayilik ve distribütörlük çalismalarimiz sürmektedir.